🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

S&M 20" Pitchfork w/990's (14mm)
| LEGS | Double Butted, 4130 CrMo |
| DROPOUTS | Laser Cut 14mm Slot |
| STEERER TUBE | 1 Piece CNC-Machined 4130 CrMo, Extruded 6061 Steerer Tube Insert |
| STEERER TUBE LENGTH | 160mm |
| COMPRESSION | M10 X 1.25 Thread - 6mm Allen Slot |
| AXLE TO CROWN HEIGHT | 315.5mm |
| OFFSET | 33mm |
| WEIGHT | 2.34 lb (1.06 kg) |
| HEAT TREAT | 4Q Baked Post-Weld |
$219.95
S&M 20" Pitchfork w/990's (14mm)—
$219.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| LEGS | Double Butted, 4130 CrMo |
| DROPOUTS | Laser Cut 14mm Slot |
| STEERER TUBE | 1 Piece CNC-Machined 4130 CrMo, Extruded 6061 Steerer Tube Insert |
| STEERER TUBE LENGTH | 160mm |
| COMPRESSION | M10 X 1.25 Thread - 6mm Allen Slot |
| AXLE TO CROWN HEIGHT | 315.5mm |
| OFFSET | 33mm |
| WEIGHT | 2.34 lb (1.06 kg) |
| HEAT TREAT | 4Q Baked Post-Weld |





















