🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
S&M Pitchfork 20" Fork (14mm)
| LEGS | Double Butted, 4130 CrMo |
| DROPOUTS | Laser Cut 14mm Slot |
| STEERER TUBE | 1 Piece CNC-Machined 4130 CrMo, Extruded 6061 Steerer Tube Insert |
| STEERER TUBE LENGTH | 160mm |
| COMPRESSION | M10 X 1.25 Thread - 6mm Allen Slot |
| AXLE TO CROWN HEIGHT | 315.5mm |
| OFFSET | 33mm |
| WEIGHT | 2.32 lb (1.05 kg) |
| HEAT TREAT | 4Q Baked Post-Weld |
$73.48
Original: $209.95
-65%S&M Pitchfork 20" Fork (14mm)—
$209.95
$73.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| LEGS | Double Butted, 4130 CrMo |
| DROPOUTS | Laser Cut 14mm Slot |
| STEERER TUBE | 1 Piece CNC-Machined 4130 CrMo, Extruded 6061 Steerer Tube Insert |
| STEERER TUBE LENGTH | 160mm |
| COMPRESSION | M10 X 1.25 Thread - 6mm Allen Slot |
| AXLE TO CROWN HEIGHT | 315.5mm |
| OFFSET | 33mm |
| WEIGHT | 2.32 lb (1.05 kg) |
| HEAT TREAT | 4Q Baked Post-Weld |





















