š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 3
S&M M.O.Doyle Frame (Chris Doyle)
The S&M M.O.Doyle Frame will be a limited run of the MOD frame.Ā Made in Dirt Bike Yellow because that what Chris likes!
| TOP TUBE LENGTHS | 20.75ā³,21ā³, 21.25ā³,21.5ā³ |
| REAR END LENGTH | 13.6ā³ |
| HEAD TUBE ANGLE | 74.5° |
| STANDOVER HEIGHT | 9ā³ |
| B.B. HEIGHT | 11.61ā³ |
| SEAT TUBE ANGLE | 71° |
| HEAD TUBE | Integrated Campy Style |
| B.B. STYLE | Mid |
| BRAKE MOUNTS | Chainstay Thread-OnĀ (sold separately) |
| DROPOUTS | 14mm |
| SEAT POST SIZE | 1ā³ / 25.4mm |
| WEIGHT | 4.78 lbs. (21ā³) |
Select Options
From $549.95
S&M M.O.Doyle Frame (Chris Doyle)ā
$549.95
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The S&M M.O.Doyle Frame will be a limited run of the MOD frame.Ā Made in Dirt Bike Yellow because that what Chris likes!
| TOP TUBE LENGTHS | 20.75ā³,21ā³, 21.25ā³,21.5ā³ |
| REAR END LENGTH | 13.6ā³ |
| HEAD TUBE ANGLE | 74.5° |
| STANDOVER HEIGHT | 9ā³ |
| B.B. HEIGHT | 11.61ā³ |
| SEAT TUBE ANGLE | 71° |
| HEAD TUBE | Integrated Campy Style |
| B.B. STYLE | Mid |
| BRAKE MOUNTS | Chainstay Thread-OnĀ (sold separately) |
| DROPOUTS | 14mm |
| SEAT POST SIZE | 1ā³ / 25.4mm |
| WEIGHT | 4.78 lbs. (21ā³) |























